TRANSPORT ŁODZI I JACHTÓW

Lokalizacja

Humańska 8
00-789 Warszawa

BAZA FIRMY

Reymonta 12
05-140 Serock

Godziny otwarcia

Pon – Pt 10:00 – 19:00
Sob – 10:00 – 15:00

Porozmawiajmy

533 301 444

Transport jachtu – czy warto zlecić go profesjonalnej firmie transportowej?

utworzone przez sie 14, 2023Brak kategorii, Porady

Trudno wyobrazić sobie atrakcyjniejszy sposób spędzenia wakacji, niż pływanie na własnym jachcie po wybranym akwenie wodnym. Słońce, fale morza czy spokojna tafla woda jeziora – to tylko niektóre z atrakcji, jakie zapewnia taka forma wypoczynku. I chociaż niektórzy decydują się na pozostawienie swoich łodzi zacumowanych przez cały rok, to dla większości posiadaczy jachtów wakacje oznaczają również konieczność ich transportu z miejsca zamieszkania do obranej destynacji – a więc niekiedy na odległość setek kilometrów. Czy nie lepiej więc zlecić to zadanie firmie transportowej? Dowiedz się więcej!

Transport jachtu – coroczny wysiłek, którego możesz uniknąć

Z jednej strony wszystko wygląda relatywnie łatwo – znajdujesz odpowiednią lawetę, platformę czy, samochód, który uciągnie taki zestaw oraz kilka sprzętów, które pomogą Ci we wciągnięciu jachtu i odpowiednim zabezpieczeniu. Niestety – to nie takie proste, a diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Po pierwsze, przewóz łodzi prawie zawsze oznacza przekroczenie gabarytów i wagi określonej w przepisach. W przypadku jachtów to właściwie pewne, że nie zmieścisz się w kategorii B (masa przyczepy do 750 kg lub masa przyczepy wraz z pojazdem poniżej 3500 kg). Pewnym obejściem może być uzyskanie kodu 96 po zdaniu dodatkowego egzaminu, co pozwala na prowadzenie zespołu pojazdów o Dopuszczalnej Masie Całkowitej 4250 kg. Nadal jednak wiele jednostek pływających nie zmieści się w tej kategorii. Można co prawda zdobyć prawo jazdy kategorii B+E, ale wiąże się to z kolejnymi ograniczeniami (np. masa przyczepy to maksymalnie 2631 kg) i nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów. A poruszyliśmy dopiero kwestie masy – dochodzą jeszcze gabaryty, wystawanie ładunku poza obrys przyczepy, dodatkowe oświetlenie i elementy odblaskowe. Jeśli jakoś uporasz się z tym wszystkim, to pozostaje jeszcze tylko rozładunek i załadunek, zabezpieczenie jachtu oraz wybór trasy. Nie da się tego zrobić prościej? Oczywiście! Wakacje z jachtem mogą być przyjemnością! Zobacz jak i zapomnij o braniu wszystkiego na siebie.

Przewóz łodzi wykonany przez specjalistów – łatwiej i bez stresu!

Niezależnie od tego, skąd i dokąd potrzebujesz przewieźć swój jacht – istnieją łatwiejsze metody na jego transport. Nie pozwól aby przed kupnem wymarzonej łodzi lub skorzystaniem z naprawdę dobrej oferty powstrzymały Cię obawy związane z jej transportem. Nie wspominając już o wakacjach – nie po to masz wakacje, aby spędzić je w domu. Naprawdę nie musisz posiadać lawety czy specjalnej platformy, wyrabiać dodatkowego prawa jazdy, skrupulatnie planować każdego odcinka drogi czy kupować drogich zabezpieczeń, aby mieć udane wakacje czy skorzystać z pojawiającej się oferty! Co więc zrobić, aby sprawnie uporać się z transportem, bez wszystkich tych uciążliwości? Najłatwiej po prostu skorzystać z usług wyspecjalizowanego podmiotu, który zajmie się tym za Ciebie! Nie musisz daleko szukać – to właśnie my w Trans-Yacht świadczymy takie usługi od lat. Dysponujemy odpowiednim osprzętem, licencjami oraz doświadczeniem. Wiemy, jak uporać się z każdym rodzajem jachtu – niezależnie od jego gabarytów i przeznaczenia. Nie straszny nam transport drogami publicznymi na nawet największe odległości – nawet poza granice naszego kraju.

Transport jachtów może przebiegać naprawdę łatwo – wystarczy jeden telefon i wskazanie nam skąd i dokąd mamy go dostarczyć. Punktualnie, bezpiecznie, szybko i z ubezpieczeniem. Tobie po prostu pozostaje wsiąść do samochodu i spokojnie czekać na miejscu na swoją łódź! Wakacje nie są po to, aby się stresować i wyliczać rzeczy, które potencjalnie mogą się skomplikować podczas przewozu jachtów. Pomogliśmy już setkom osób w przetransportowaniu łodzi w wybrane miejsce, dlatego mamy całkowitą pewność, że również i Tobie przypadną do gustu nasze usługi – zwłaszcza, że wszystko odbędzie się dokładnie według Twoich potrzeb! Chcesz się przekonać? Po prostu zadzwoń lub wypełnij formularz na naszej stronie! Zapraszamy!